کتاب مبانی فیزیولوژی جانوری - خانه زیست هرمزگان

کتاب مبانی فیزیولوژی جانوری

توضیح کلی

فیزیولوژی یکی از یکپارچه‌کننده‌ترین شاخه‌های علوم زیستی است که برای تشکیل پایه‌های فکری محتوای خود از اندیشه‌های شیمی، فیزیک، ریاضی، زیست‌شناسی مولکولی و زیست‌شناسی سلولی استفاده می‌کند. علاوه‌بر این، دانشجویان برای درک کامل تنوع فیزیولوژیک جانوران، باید شناخت مقدماتی از زیست‌شناسی محیط ...

  تعداد خرید : 11

فیزیولوژی یکی از یکپارچه‌کننده‌ترین شاخه‌های علوم زیستی است که برای تشکیل پایه‌های فکری محتوای خود از اندیشه‌های شیمی، فیزیک، ریاضی، زیست‌شناسی مولکولی و زیست‌شناسی سلولی استفاده می‌کند. علاوه‌بر این، دانشجویان برای درک کامل تنوع فیزیولوژیک جانوران، باید شناخت مقدماتی از زیست‌شناسی محیط زیست، اکولوژی، سیستماتیک و زیست‌شناسی تکاملی داشته باشند.

هدف از نگارش این کتاب مبانی فیزیولوژی جانوری ارائۀ یک تفکر کاملاً سازماندهی شده و جذاب از اصول بنیادی فیزیولوژی جانوری به دانشجویان است. در این کتاب، برای بررسی ماهیت تنوع مولکول‌ها، سلول‌ها، دستگاه‌های فیزیولوژیک زیستی و جانوران از ماهیت همۀ ترازهای زیستی استفاده شده است. نویسندگان کتاب در نگارش فصل‌های مختلف، توجه ویژه‌ای به این اصل داشته‌اند که فیزیولوژی جانوری منحصر به شناسایی و عملکرد دستگاه‌های مختلف بدن نیست، بلکه این علم تلفیقی از زیست‌شناسی تکوینی، ژنتیک، سلولی – مولکولی، بیوسیستماتیک، تکامل و اکولوژی است.

در ترجمه حاضر سعی شده است در معادل‌یابی‌ واژه‌ها و اصطلاحات، از واژه‌هایی استفاده شود که دانشجویان رشته زیست‌شناسی با آنها آشنایی دارند و در تألیفات دیگر و ترجمه‌های کتاب‌های رشته‌های مختلف زیست‌شناسی با آن روبه‌رو می‌شوند.
امید است که ترجمه حاضر بتواند به دانشجویان رشته‌های زیست‌شناسی، دامپزشکی، شیلات، دامپروری و شرکت‌کنندگان در آزمون‌های کارشناسی ارشد، دکتری، المپیاد‌های زیست‌شناسی و همچنین کلیه علاقه‌مندان به شناخت عملکرد سلول‌ها، بافت‌ها و دستگاه‌های بدن جانوران کمک کند تا اصلی‌ترین اطلاعات فیزیولوژی جانوری را مورد مطالعه و بررسی قرار دهند.

کتاب مبانی فیزیولوژی جانوری (جلد اول) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

دانشجویان رشته‌های زیست‌شناسی، دامپزشکی، شیلات، دامپروری و شرکت‌کنندگان در آزمون‌های کارشناسی ارشد، دکتری، المپیادهای زیست‌شناسی و همچنین کلیۀ علاقه‌مندان به شناخت عملکرد سلول‌ها، بافت‌ها و دستگاه‌های بدن جانوران کمک کند تا اصلی‌ترین اطلاعات فیزیولوژی جانوری را مطالعه و بررسی کنند.

برای مشاهده سایر کتب دانشگاهی می توانید از صفحه اختصاصی کتاب ها اقدام کنید.

علم فیزیولوژی را بهتر بشناسیم:

در سامانه ملی فیزیولوژی آمریکا

Americn Physiological society

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های ثبت شده

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.